בניית אתרים


בניית אתרים

בניית אתרים היא מושג שהוא עולם ומלואו. רשת עשירה, מורכבת, רבת פנים, מסועפת, מרתקת, צופנת אפשרויות בלתי נדלות. רשת האינטרנט. אוטוסטראדת המידע המהירה ביותר, שבנתיביה האין-סופיים ניתן להגיע כמעט לכל פריט מידע שעשוי להעלות על הדעת.

בניית אתרים היא גם אתגר עסקי מסקרן מאין כמוהו. פוטנציאל פיתוח עצום, כמעט לא ייאמן כי ייתכן, גלום במוחותיהם של המעורבים הרבים בתחום בניית אתרים. עיני רבים בכל רחבי העולם – כמו גם תפילותיהם – נשואות אליהם בתקווה ובציפייה שמהם יצמחו רווח ותועלת.

הצורך באתר אינטרנט נובע מההבנה של בעל עסק כי האינטרנט מהווה, כיום, פלטפורמה שיווקית חשובה מאין כמוה. בניית אתרים מאפשרת לחברות וליחידים לשדרג ולהעצים את חשיפתם לפני לקוחות קיימים בכלל ולקוחות פוטנציאליים בפרט.

אתר אינטרנט מאפשר חשיפה רחבה ומעמיקה של תכני העסק, מגוון אפשרויות, דרכים ואמצעים לחיזוק הקשר עמו להידוקו. באמצעות בניית אתרים – אנשים המעוניינים להציע עצמם כספקי שירות ייחודי לקהל הרחב או, לחלופין, לקהל מפולח וייעודי עשויים להגדיל ולהעשיר לאין שיעור את מספר הלקוחות-בכוח, אשר באמצעות האתר יוכלו להתוודע אל מכלול השירותים שבעליו עשויים לספק אותם.

אתר אינטרנט נדרש לצורך קיום קשר אינטראקטיבי, שוטף, זמין, מיידי בין מציעי שירות ובין המבקשים אותו, כפלטפורמה שיווקית רבת עוצמה ורבת תהודה, אינטרנט הוא ערוץ תקשורת מיטבי: הוא מאפשר ניהול זמן ביעילות ובקפדנות; הוא מאפשר לכל אדם בכל מקום שהוא, במידה שהוא מחובר לאינטרנט, להסתייע באפשרויות הבלתי נדלות הגלומות בו. בניית אתרים מאפשרת לאנשים לגוון ולהעשיר את יכולת הנשיאה והנתינה שלהם, הן כמציעי שירות והן כמי שעשויים ליהנות ממנו. חשיבות זמינות האתר היא מכרעת, ועל כן צריך להבטיח אחסון אתרים יציב עם חברה מקצועית
בניית אתרים היא אמצעי יעיל ליצירת קשר בלתי אמצעי עם מי שעיסוקם שיווק ומכירות. באמצעות אתר אינטרנט מציעי שירותים מציבים וממצבים עצמם במקום המדויק שבו הם מבקשים להיות ולהיראות. האינטרנט מאפשר להם להבליט את ייחודים, להציג את היתרונות המוחלטים והיחסיים שלהם, לבדל עצמם ממתחריהם, להסתעף – באמצעות קישורים (לינקים) למעגל רחב יותר של בעלי עסקים, עמם הם מקושרים ומרושתים ברשת עסקית, עכשווית או עתידית.

עלות ההשקעה הראשונית הנדרשת בתהליך בניית אתרים באינטרנט היא נמוכה ביחס לתועלת האדירה הגלומה בהם. בניית אתרים היא פעולה עסקית-שיווקית המאפשרת בכל רגע נתון להציג ובעיקר – לא רק לאמוד בקירוב את השפעתה אלא למדוד באופן ברור ומובהק את היחס בין עלות לתועלת המתקיים בה.

בניית אתרים, אשר מטרתם עסקית, מחייבת מיקוד והגדרה ברורה של יעדיה ומטרותיה, כמו גם הציפיות ממנה. בשל אופיה הביזורי של רשת האינטרנט והנגישות הבלתי אמצעית של קהל לקוחות פוטנציאלי הולך וגדל, כמעט בלתי נדלה, לעולם לא ניתן לשער, מי ייחשף לרעיון ולמסרים של מי שתופסים בניית אתרים כחלק חשוב בפעילות השיווקית של העסק שאת מוצריו או את השירות שהוא מעניק הם מעוניינים לקדם.

בניית אתרים היא פעולה המחייבת ידע ובקיאות מרביים של העוסקים בה. בניית אתרים היא פעולה של מקצוענים. בניית אתרים היא עסק למומחים. קלות התפעול של אתר אינטרנט, ממשק נגיש, פשוט וקל להבנה ולהפעלה, פשטות המסרים ובהירותם – כל אלה הם תנאים הכרחיים להצלחת אתר, אף שהם אינם ערובה ודאית לה. בניית אתרים היא עבודה שבהגדרתה ובמהותה היא עבודת צוות. על-מנת לבנות אתר אינטרנט יעיל, חזק, מרשים, אשר גלום בו פוטנציאל שיווקי ויש בו ערך מוסף אסתטי נדרש שיתוף פעולה שוטף והדוק בין המעורבים בתהליך בניית אתרים.

אתר מעוצב בקפידה, ידידותי לעין המשתמשים בו, שתכניו עשירים, מעניינים, קריאים ובהירים;  אתר אשר היעדים והמטרות של בעליו מוגדרות בו באופן שאינו מותיר מקום לספק; אתר שפונה לקהל יעד רב ורחב, עשיר ומגוון, ועם זאת זהותו מגובשת, מחודדת ומהודקת; אתר שקל למצוא בו מידע מבוקש, קל להתמצא בממשק שלו ויש בו אפשרות שקופה ופשוטה ליצור קשר עם מי שמציעים בו מוצר או שירות הוא אתר טוב.

תהליך מקביל, אשר יש שיגידו שהוא טבעי וצפוי, של התמעטות מספר הקוראים עיתונות מודפסת מזה וריבוי הגולשים ברשת האינטרנט מזה גורם בשנים האחרונות לחברות עסקיות רבות להקצות חלק הולך וגובר של תקציב הפרסום שלהן לאינטרנט – על חשבון העיתונות המודפסת.
הגברת חשיפת ציבור בכל העולם המערבי ( אף כי לא רק בו) לאינטרנט וגידול עקבי ומתמיד בשימושים שניתן לעשות בה לא נעלמת, כמובן, מעינם של מפרסמים. בתהליך בניית אתרים כורכים המעורבים בו את הבנת מרכזיותה של רשת האינטרנט בעולם בכלל ובעולם העסקי בפרט עם הרצון לשכלל, לייעל ולפשט את אופן השימוש בו. לכן, האתגר הניצב בפני העוסקים בתחום בניית אתרים הוא אתגר כפול: להציע פלטפורמה תקשורתית זמינה ונגישה, המאפשרת ניצול הקדמה הטכנולוגית האדירה והמואצת, שחלה בראשיתה של המאה העשרים ואחת (ואשר צפויה להתפתח ולהשתכלל באופן שלא ניתן אפילו לשער את השפעותיו ואת היתרונות העצומים הגלומים בו) עם ההזדמנות המופלאה המונחת לפתחם של כל הגולשים באשר הם בכלל ושל מי מהם המעוניינים לקדם את עסקיהם באמצעות רשת האינטרנט בפרט. עתיד ורוד זוהר ומבטיח הוא עתידם של העוסקים בתחום בניית אתרים ושל הנהנים מפירות הילוליהם.