בניית אתרי וורדפרס והקשר אל קידום אתרים


האינטרנט הוא כבר לא הקרקע הבתולית שהייתה לפני מספר שנים. בעלי עסקים רבים יודעים כיום כי ללא ייצוג הולם באינטרנט הם עלולים לפספס נתח שוק משמעותי וגם לאבד לקוחות קיימים למתחרים אשר טרחו להשקיע את הזמן הנוסף באתר שלהם ובמסע הפרסום שלהם באינטרנט.

כאשר ניגשים לבנות אתר זה חשוב לתת מחשבה על המשך הקיום של האתר ברשת ואיך הוא ישרת אתכם לכשתתחילו מסע קידום אתרים אורגני או מסע פרסום ממומן בגוגל אדוורדס. מבנה האתר, כמות התוכן, האינטראקציה עם הגולש, עיצוב האתר, הקלות בה תוכלו להוסיף תוכן ועוד.. כל אלו גורמים חשובים אשר יקבעו את הצלחת האתר שלכם.

אתר ידידותי לגולשים – כמה זה חשוב?

לעיתים אנו מקבלים לקוח למסע קידום אתרים עם אתר שאיננו ממיר. במקרים כאלו גם העלאת התנועה לאתר לא בטוח שתעזור בגלל שהאתר לא ידידותי לגולש ולא מניע לפעולה.

ראשית לא כולם מבינים את החשיבות של אתר איכותי אשר בנוי בצורה ידידותית לגולשים ושנית, בעלי עסקים רבים בוחרים לחסוך בשלב בניית האתר וזאת למרות שהחיסכון בין אתר מושקע, חכם וידידותי לגולשים לבין אתר "סטנדרטי" יכול להיות כמה מאות שקלים. חשוב לזכור כי אתר אינטרנט עסקי ישרת אתכם מספר שנים ארוכות עד שתחליטו לשדרגו וכי כיום הוא ללא ספק הפנים של העסק שלכם וחלון הראווה שמראה עד כמה אתם רציניים ומקצועיים.

אתר מבוסס וורדפרס

במאמר זה אני רוצה לספר לכם על סוג חדש של אתר אינטרנט אשר כובש את העולם בסערה והוא נקרא אתר מבוסס וורדפרס. וורדפרס היא מערכת אשר נבנתה (במקור) כדי להוות פלטפורמה להקמת בלוגים בצורה קלה ומהירה ובמיוחד.

הודות לעבודה שמערכת וורדפרס נועדה לשרת קהל משתמשים רחב, חלקם ללא ניסיון או ידע מוקדם בניהול בלוגים / אתרים ולכן נבנתה עם ממשק ניהול קל במיוחד ואינטואיטיבי כל כך שלאחר מספר ניסיונות כבר תבינו כיצד המערכת בנויה.

לאור העובדה שהיא קלה מאוד לתפעול ואת הבסיס שלה ניתן להוריד בחינם הפכה עד מהרה מערכת וורדפרס לכלי נהדר בידי בוני אתרים אשר כעת יכולים להציע ללקוחותיהם אתר אינטרנט עם מערכת ניהול תוכן אשר מאפשרת ללקוח (כלומר לכם) לנהל את האתר בקלות ומבלי להזדקק למנהל אתרים מיומן במשרה מלאה.

מה זה אומר לנהל את האתר שלכם בעצמכם?

אם הזמנתם שירותי בניית אתרי וורדפרס לעסק שלכם תוכלו מהיום להכניס דפים חדשים ומאמרים חדשים לאתר שלכם בקלות! פשוט כותבים או מדביקים את הטקסטים אל ממשק הניהול, לוחצים פרסום וזה כבר באתר שלכם. בנוסף תוכלו ליצור קטגוריות חדשות באתר, להוסיף תמונות וסרטונים אל דפים קיימים או דפים חדשים, לערוך בקלות דפים קיימים, לשלוט בצורה מלאה בתפריטים שלכם, במיקום שלהם, בסדר שלהם, בתוכן שהם יציגו ועוד.

מה הקשר בין אתר וורדפרס לקידום אתרים?

אתר מבוסס וורדפרס נהנה מכל העולמות! בשל העובדה שמערכת וורדפרס נבנתה כדי ליצור חשיפה מרבית לכותבי בלוגים היא מגיע מובנית עם פיד RSS. זהו מנגנון אשר מאפשר לכם לייצא את התוכן שלכם בצורה אוטומטית בכל פעם שאתם מפרסמים דף חדש אל אתרים רבים ברשת ביניהם לדוגמא פייסבוק! או טוויטר! או לינקדין (רשת חברתית לעסקים) ועוד רבים אחרים.

בנוסף וללא ספק כלי מעולה כדי ליצור אינטראקציה עם הגולש היא האפשרות להגיב. אתר וורדפרס מגיע עם ממשק תגובות מובנה בכל דף אשר מאפשר לגולשים להגיב על התוכן באתר שלכם, לשאול שאלות, לשוחח עם גולשים אחרים ולחוות דעה. כמובן שניתן להגדיר איזה דפים לפתוח לתגובות ואיזה לא.

פעמים רבות כאשר מתפתחת שיחה בדף מסוים נגלה כי גוגל מעדיף להחזיר דף זה גבוה בתוצאות החיפוש מסיבה הגיונית. הוא (גוגל) מסיק כי אם רבים מגיבים ומנהלים שיחה בנושא מסוים קרוב לוודאי שיש עניין בדף זה גם לגולשים אחרים. וכך אתם נהנים מתנועה רבה יותר של גולשים חדשים אל האתר שלכם ועושים בצורה טבעית קידום אתרים בגוגל ואף במנועי החיפוש האחרים!

עוד סיבה בגללה משתלם להזמין בניית אתר מבוסס וורדפרס היא העובדה שאתר מבוסס וורדפרס מגיע מובנה עם מנוע חיפוש, יש בו אפשרות להוסיף טפסי צור קשר כמעט ללא הגבלה, הוא מגיע עם ממשק סטטיסטיקה מובנה פנימי ועוד שלל תכונות נהדרות אשר ישרתו כל אתר ובין אם אתר עסקי או אתר פרטי. אתר Seone הינו אתר מבוסס וורדפרס.