חיפוש בזמן אמת


חיפוש בזמן אמת

גוגל הכריזה לפני יומיים על אפשרות נוספת בדף החיפוש המוכר – חיפוש בזמן אמת. תוצאות החיפוש של גוגל יכללו מעתה תוכן מאתרי חדשות, טוויטר, פייסבוק, בלוגים ואתרים פופולאריים, בזמן אמת, כאשר השירות מוגבל כרגע לשפה האנגלית בלבד.

באירוע שהתקיים במוזיאון לתולדות המחשב הממוקם בסן פרנסיסקו, קליפורניה, הציגה גוגל את התוספת החדשה לאפשרויות החיפוש הקיימות – תוצאות חיפוש בזמן אמת. אין ספק כי גוגל שולפת את הטכנולוגיות החדשות שברשותה כחלק מהתחרות ביאהו ומייקרוסופט עם השקת מנוע החיפוש בינג, ולאור העובדה כי בגוגל כבר הודו בעבר שתוצאות החיפוש של  טוויטר במנוע החיפוש שלה איננו טוב. בכך, בגוגל, כמו שנהוג בגוגל, הפשילו שרוולים במהירות וכעת ניתן לקבל בתוצאות החיפוש תוצאות בזמן אמת על ידי אפשרות בחירה של 'תוצאות אחרונות' המאפשרות צפייה בעדכונים האחרונים מרשתות חברתיות שונות דוגמת; מייספייס, פייסבוק, טוויור, שידורי חדשות (streaming), אתרים פופולאריים וכדומה. בבלוג הרשמי של גוגל נמסר כי; "חיפוש בזמן אמת מאפשר קבלת מידע חדשותי ברגע שהוא קורה". בכך, גולש המבצע חיפוש יוכל לראות את התוצאות האחרונות לשאילתא שלו לפי זמנים, במסך יורד.  כמובן שניתן לסנן עדכונים מאתרים שנראים כלא מתאימים או רלוונטיים.

משקפי המגן – Google Goggles

פיצ'ר נוסף שהציגה גוגל באירוע שהתקיים בקליפורניה נקרא  –  Google Goggles הפועל כרגע רק כאפליקציה למערכת ההפעלה הסלולארית אנדרויד – מערכת ההפעלה המדוברת של גוגל, המיועדת להתקנים ניידים בכלל ולטלפונים סלולאריים בפרט. השימוש באפליקציה זו נועד לצלם באמצעות הסלולארי מקום מסוים או מוצר מסוים ו- Google Gogglesיסרוק את התמונה ויציג בדף תוצאות החיפוש את כל הפרטים הקיימים על הצילום שנסרק. למשל, ניתן לצלם את פסל החירות ולקבל תוצאות חיפוש בדף התוצאות של גוגל אודות הפסל מבלי להקליד את מילת חיפוש. מגוגל נמסר כי פיתוח האפליקציה בעיצומו ובעתיד הקרוב ניתן יהיה  לצלם, לדוגמה, משחק שח, ולקבל הצעה לגבי המהלך המומלץ הבא. כפי הנראה, כאשר מדובר בטכנולוגיות חדשות מבית היוצר של גוגל – תמיד יש בשביל מה לחכות.