כיצד ליצור קישורים


כיצד ליצור קישורים באמצעות שירות ההתראות של גוגל?

יצירת קישורים הינו חלק חשוב בתהליך קידום אתרים, ברם עבודה מתישה עבור רוב מנהלי אתרים. להלן מספר כלים וטיפים על מנת לבצע עבודה זו ביתר קלות.
אתראת גוגל הינה תוכנה הרצה ע"י גוגל בחינם המאפשרת לקבל התראות בכל נושא ברשת. עליך לבחור "מילות מפתח" וכך תקבל התראת למייל שלך.

למשל: באם אתרך עוסק ב"רכבים עתיקים" אזי תוכל ליצור באתראת גוגל מילות מפתח אלו. גוגל יתריע אותך באמצעות האי-מייל כל אימת שקישור או תוכן חדש הקשור למילות מפתח אלו יופיע באתר.
זו דרך מצוינת לשמור על עדכון בנישה שלך, אולם מהווה גם מקור בכל ערך של קישור לשותפים פוטנציאליים. הרבה מן הקישורים הללו הינם בלוגים אשר יאפשרו הערות חדשות עם קישור לאתר שלך.
אתראת גוגל כנראה תשלח אליך 10-20 קישורים כל יום, תלוי בפופולאריות של מילות המפתח שלך. עליך לבחור את הבלגים / הקישורים הללו ולראות באם תוכל להשאיר הודעה בעלת מידע נוסף בעל ערך לגבי מה שנידון.

חשוב לציין: ישנם אנשים אינטליגנטיים מאחורי רוב הבלוגים הללו, והם יזהו מילות מפתח שהינם בקטגורית דואר זבל ברגע שיראו זאת. היעד העיקרי  שלך צריך להיות לכוון את התנועה שתוביל בחזרה לאתר שלך וכל קישור של יחסי פרסום יהיה משני. תמיד יש לשים את הקורא או מביע הדעה ראשון, בייחוד באם זה מתייחס לאתר של מישהו אחר.  אל תדבר על האתר שלך או על השיווק שלך , רק תצטרף לשיחה והוסף את הערותיך או דעתך או הצעותיך.
תן חיזוקים חיוביים  לאתרים שלהם והם יאפשרו ויתגמלו אותך בתנועה שלהם ובקישור. אולם עליך עדיין לשמור על האינטרס שלך במשוואה זו. עליך להיות בטוח שתקבל את מילות המפתח של היעד בטקסט המעוגן.

ראשית, באם הכנת שיעורי בית, מילות המפתח העיקריות שלך צריכות להיכלל בדומיין או בכתובת האתר. דרך אחרת הינה הוספת "מילות מפתח" ו"מדריך"  לחתימה שלך, למשל: השם, כתובת אתר הבית שלך, מדריך למכוניות עתיקות. באם הנך מומחה בנישה שלך, הרבה בעלי אתרים  יקבלו בשמחה את הערותיך ואת הקישורים.
מכיוון שהמטרה העיקרית שלך הינה התנועה, הרבה ממנהלי האתרים לא דואגים באם יש לקישורים בהערות  "no follow". אולם באם הנך דואג בהקשר לכך , אתה יכול לחפש בקודי המקור לראות באם יש בהם תווי "no follow".

זכור כי יצירת קישורים איכותיים הנה העבודה המתישה ביותר לרוב מנהלי האתרים. דבר זה גוזל זמן רב ודורש סבלנות. ע"י שימוש באתראת גוגל תוכל לקבל את מילות המפתח הרלוונטיות הקשורות לקישורים הנשלחים בדואר האלקטרוני שלך בכל יום. שימוש במידע זה מסייע בבניית הקישורים האחוריים שלך בנישות הרלוונטיות שלך. עשה זאת באופן עקבי במהלך תקופת זמן והאתר שלך יהיה מוכר ומדורג גבוה.