למה צריך אתר אינטרנט סלולרי?


למה צריך אתר אינטרנט סלולרי?

ישנן מספר ספקולציות בבלוגים ובתעשייה, לאחרונה, בקשר לשאלה האם פריצות דרך טכנולוגיות כמו ה-iPhone יגרמו לאינטרנט הסלולרי להיעשות מיושן בעוד כמה שנים?. לפי הטענה, מאז שה-iPhone ודפדפני אינטרנט רגיל במכשיר הסלולארי מאפשרים למשתמש לגשת לאינטרנט הרגיל במכשירים סלולאריים, הצורך בגרסה סלולרית של האינטרנט ייעלם עם הזמן.

להלן כמה עובדות, שיעזרו לכם להחליט, אם אתרם צריכים אתר סלולרי?
1.השימוש ב-iPhone לא מתרחב מספיק מהר כדי לבטל את השימוש במעל 200 סוגי הטלפונים הסלולאריים ומחשבי כף היד האחרים ולהצדיק את האופטימיזציה רק עבור מכשיר אחד.
2.מנועי חיפוש תמיד דואגים לספק חווית משתמש טובה למשתמש במכשיר הפשוט, כך שאפילו אם שיעור השימוש ב-iPhone יעלו, כמשווקים אנו עדיין נרוויח מייצור אתרים למשתמשים עם הדפדפנים הכי פשוטים.
3.מהיבט השימוש- חוויית המשתמש היא שונה בטלפון נייד מאשר במחשב אישי. משתמשים בטלפון הסלולארי מחפשים בצורה שונה מאשר שהיו מחפשים במחשב האישי. אתרים סלולריים מאפשרים לשלוט בחוויה הזאת ולמקסם אותה עבור הטלפון הסלולארי.
4.אפילו ל-iPhone יש מוגבלות ביחס להצגת תוכן באינטרנט בהשוואה לדפדפני אינטרנט, היות וכיום הוא לא תומך ב-Flash. עיצוב אתר נגיש למשתמשים בטלפון הסלולרי או עיצוב אתר ספציפית למכשירים סלולאריים יפתור את הבעיה הזו.
5.כיום, מנועי החיפוש של Google ו-Yahoo! מתגמלים עבור קיום תוכן מותאם לסלולרי,לדוגמה: היכולת של בעלי אתרי אינטרנט לקבל מספר תוצאות בדף תוצאות החיפוש. בהתחשב בנטייה של מנועי החיפוש לתגמל אתרים, שפונים למשתמש בתוכנה הפשוטה, האפשרות , שהגורם הזה יעלם בזמן הקרוב, לא סבירה.
6.במונחי ניהול המוניטין- אם לחברה שלכם אין אתר אינטרנט סלולרי, שמופיע בתוצאות החיפוש של Google Mobile,האם תרצה, שיחפשו אותך ויגיעו למתחרים שלך ?.
הקמת אתרים באינטרנט הסלולרי, שמותאמים למספר רב של מכשירים, היה דוחק את התוצאה השלילית הזאת לעמוד השני