תרגום תוצאות חיפוש אוטומטי


כלי חדש מבית היוצר של גוגל: תרגום תוצאות חיפוש אוטומטי

מה אפשר לעשות כאשר את תוצאות החיפוש שקיבלנו אנחנו רוצים לקבל בשפה שלנו? התשובה פשוטה – חיפוש ותרגום ע"י הכלי חדש של גוגל. חברת הענק שלא נחה לרגע, הוציאה לאחרונה כלי חיפוש חדש המאפשר למצוא ולקרוא תוכן בשפות אחרות בקלות רבה יותר. האפשרות לתרגום קיימת במנוע החיפוש של גוגל מזה זמן אך כעת היא משולבת במלואה בתוך מנוע החיפוש ומקלה על הגולשים למצוא ולקרוא תוצאות מדפים ברחבי האינטרנט, גם אם הם לא כתובים בשפתנו.

תרגום אוטומטי – איך זה עובד?

בעת החיפוש החדש של גוגל ניתן כאמור להשתמש בכלי בכדי לבצע חיפוש מתורגם באינטרנט בכל שפה שנרצה. איך זה עובד? כל מה שצריך זה לרשום את מילת החיפוש, ללחוץ על 'תרגום', בחלק העליון של דף, לבחור באפשרות 'תרגם וחפש', מצד ימין,  ולקבל את תוצאות החיפוש גם בשפה המקורית וגם במתורגמת, זו לצד זו. בבלוג הרשמי של גוגל דווח כי בעזרת הלוגריתמים מסוימים נבחרת השפה הטובה ביותר לתרגום שאילתת החיפוש של הגולש ולאחר מכן החזרת דפי תוצאות מתורגמים.

ניתן לתקן ולשפר את התרגום ע"י הקשה על הקישור
"Contribute a better translation" או "לא לגמרי מדויק? ערוך"
בכדי  לתרום את חלקכם בדיוק התרגום לבאים אחריכם

דוגמה לתרגום אוטומטי בתוצאות החיפוש

אם אתם למשל מחפשים 'אתרי תיירות ברומא' במהלך חופשה באיטליה, ורוצים לקבל תוצאות מתורגמות לעברית, כל שעליכם לעשות זה לכתוב את השאילתא המבוקשת, לבחור בשפה האיטלקית, כשפת המקור לתוצאות החיפוש, ובעברית, בכדי לקבל את אותן תוצאות, רק מתורגמות. ניתן להציג עד חמש שפות מתורגמות בבת אחת בתוצאות החיפוש ולבחור תוצאות חיפוש מתוך 51 שפות. התרגום בכלי החיפוש החדש מוגבל ואינו מספק בעיקר בשל פערי דקדוק ותחביר בין השפות. ייתכן כי בשפות קרובות תוצאות התרגום נראות  טוב יותר אך בתרגום לעברית, כאמור, קיימות בעיות. עם זאת מדובר בפלטפורמה שימושית, פשוטה ונוחה ומרתק לחשוב מה יהיו הפיתוחים והשיפורים של כלי זה בעתיד.