מדוע גוגל לא מאנדקס קישורים נכנסים


קישורים נכנסים לאתר

למילות הקישור (הנקראות באנגלית anchor text) המקשרות לאתרכם ישנה השפעה רבה על מיקומכם בתוצאות החיפוש. לדוגמה, אם יש לכם אתר למכירת אופניים וציוד נלווה, ואתרים רבים יקשרו אל האתר שלכם מהמילים "אופני הרים למכירה", סביר מאד להניח שכאשר יקלידו בתיבת החיפוש של google את המילים "אופני הרים למכירה", האתר שלכם יופיע גבוה ברשימת התוצאות.

הביטוי ברמת הקוד לקישור ממילת המפתח נראה כך:<a href="http://www.example.com">כאן תופיע המילה המקשרת בטקסט</a>
אולם, למרבה הצער, לא כל מילות הקישור יילקחו בחשבון על ידי גוגל. ודאו כי הקישורים המפנים לאתרכם אינם נופלים באחת מארבע הקטגוריות להלן, אחרת גם לכם לא ייספרו הקישורים הנכנסים הללו:

1. תגית nofollow  – המקרה הקלאסי. קישורים מפנים אליכם המתוייגים rel="nofollow" לא יעבירו את מילת המפתח לגוגל. ברמת הקוד, זה ייראה לדוגמה כך:
<a href="http://www.example.com" rel="nofollow">מילת קישור כלשהי</a>

2. סימנים לא חוקיים בכתובת המקשרת – אם ה- URL המקשר מכיל סימנים לא חוקיים, סביר ביותר שמנוע החיפוש לא יאנדקס כהלכה את הקישור. לדוגמה, שימו לב לרווח המיותר בסוף הכתובת:
<a href="http://www.example.com ">מילת קישור כלשהי</a>
רווח מיותר וכמעט בלתי נראה זה עלול לשבש את האינדוקס הנכון ממילת המפתח המקשרת. שימו לב, כי מרבית הדפדפנים יתעלמו מהרווח המיותר ויציגו את הקישור כהלכה, אולם את אותם "עכבישי רשת" של מנוע החיפוש זה יוליך שולל.

3. קישורים המשתמשים בהפניות 301 – איש גוגל, מאט קאטס, אישר לאחרונה כי google לא מתחשב במילות קישור של הפניות 301. למשל הקוד:
<a href="http://www.example.com/page.htm">מילת קישור כלשהי</a>
השרת מפנה באמצעות הפניית 301 מהכתובת http://www.example.com/page.htm לכתובת http://www.example.com. במקרה זה, גוגל לא יתחשב במילת הקישור לצורכי אינדוקס.

4. השני מתוך שני קישורים מאותו ולאותו עמוד – אם מעמוד אחד יוצאים שני קישורים ומעלה לעמוד מסוים, גוגל יחשיב רק את הקישור הראשון ויתעלם ממילת הקישור השנייה. לעומת זאת, Google יחשיב שני קישורים שיוצאים מאותו עמוד לשני עמודים נפרדים באותו אתר.
קישורים נכנסים הם הפרמטר החשוב ביותר למיקום גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל ומנועי החיפוש המובילים האחרים. זיכרו את ארבעת הכללים הללו כאשר אתם בונים מערך קישורים נכנסים לאתרכם.