מה עושים כשהאתר נמחק מגוגל


מה עושים כאשר דירוג האתר שלכם בגוגל יורד?

 האם דירוג אתרכם במנוע החיפוש של GOOGLE נפגע? האם רק הדירוג נפגע או שמא אתרכם נמחק כליל מתוצאות החיפוש? ייתכן שאתרכם "הושעה", ותיאלצו להגיש בקשת הכללה חוזרת.

3 סיבות מדוע דירוגכם נפגע:

1. שיניתם את דפי האתר

 לאחר שינוי בדפי האתר, מורידה גוגל באופן אוטומטי וזמני את דירוג האתר. אין לכם מה לדאוג במקרה כזה, מכיוון שתקבלו את דירוגכם, ואולי אף דירוג טוב יותר, בקרוב.

2. אתרים אחרים טובים משלכם

שום דף לא יכול לשמור לנצח על דירוגו. אפשר שמתחריכם בנו דפי אינטרנט טובים משלכם, עם תוכן עשיר יותר, וקישורים נכנסים איכותיים יותר. במקרה כזה, כדאי שתשקיעו באופטימיזציה של תכני האתר שלכם, במילות מפתח, והשיגו גם קישורים נכנסים טובים מאלה הקיימים.

3. גוגל חושב שיש מאפייני ספאם בדפי האתר שלכם, ולכן שלל את אתרכם מרשימותיו

אם זה המקרה, הגישו בקשה רשמית להשיב את האתר לרשימת האתרים של GOOGLE.

איך לברר אם אתרכם הושעה?

חפשו את שם הדומיין שלכם בגוגל. אם אתרכם אינו התוצאה הראשונה המתקבלת, כנראה שגוגל השעה אתכם. אם אתם מקלידים את שם הדומיין שלכם ולפניו site:"" (לדוגמה site:hummusbaba.co.il), וגוגל אינו מוצא אף לא עמוד אחד מאתרכם, רוב הסיכויים כי גוגל מחק את אתרכם מרשימותיו.

מה עושים דבר ראשון?

 לפני שתבקשו מגוגל לבדוק שוב את הכללתו של אתרכם ברשימת דירוגיו, ודאו כי הכול בסדר עם האתר:

1. פתרו תקלות המצויות בתוך דפי האתר

טקסט חבוי או אפילו חבוי למחצה חייב להיות מוסר לאלתר. בדקו שוב את הצורך בפקודות display:none וגם visibility:hidden בקוד CSS של אתרכם.

הסירו רשימות מילות מפתח, או כל צורה אחרת של "דחיסת" מילות מפתח לאתר. בדקו את שמות דפי האתר (web page title), את ה- meta tags, כמו גם את ההערות HTML. הסירו כל הפנייה לא נחוצה, קישורים שאינם שייכים, ועמודים כפולים. נטרלו קודים חוסמי בוטים בשרת או בקודים אחרים המונעים מ"עכבישי החיפוש" לראות את תוכנו האמיתי של האתר (cloaking). ודאו כי קוד HTML שלכם נקי וכי דפי האתר שמישים ונוחים. אל תשתמשו באף מנגנון אוטומטי ליצירת קישורים.

2. תנו מענה לסוגיות מחוץ לאתר

סוגיות אלה הן לרוב הסיבה לפגיעה בדירוג של גוגל. אם שיתפתם פעולה עם מערכות אוטומטיות ליצירת קישורי חילופין, או אם שילמתם לשירות מפוקפק מסוג זה אשר אמור להפנות אליכם קישורים, אז ייתכן וקישורים אלו סומנו על ידי GOOGLE כקישורי ספאם.

גוגל לא אוהב, בלשון המעטה, מערכות אוטומטיות ליצירת קישורים. באם יש לכם כאלה באתר, מהרו להסירן, וודאו כי אינם עוד קישורים הנבנו על ידי מערכות אלו. אם קניתם קישורים בכדי לשפר את מיקומכם, היפטרו מקישורים אלו. גוגל כבר הצהירה באופן רשמי כי היא מתייחסת לקישורים אלו כאל ספאם.

3. איך מגישים בקשה לגוגל להיכלל חזרה?

אחרי שטיפלתם בכל הסוגיות, אלה המצויות באתרכם ואלה המצויות מחוצה לו, תוכלו להגיש כאן בקשה רשמית . הבקשה צריכה להיות קצרה ותמציתית. נקטו בשפה ידידותית, והסבירו בדיוק מה כבר עשיתם בכדי לתקן את התקלות שהיו באתרכם.

נפילות בדירוג האתר עלולות לגבות מחיר כבד מהעסק. לכן, אל תתפתו לעסקאות בשטח, ולשירותי קידום אתרים לא מקצועיים, שיבטיחו לכם פתרונות בזק. שימוש בשיטות אתיות לאופטימיזציה של דפי האתר יבטיח לכם התקדמות מהימנה בדירוג מבלי לפגוע במנוע החיפוש. התקדמות כזו עשויה לארוך יותר זמן אך מאידך גם תבטיח כי תשמרו על מיקום טוב זמן רב יותר.