מספר עובדות שצריכים לדעת על SEO


כמה תשובות למי שמתעניין בקידום אתרים

בניתם אתר, השקעתם בעיצוב שלו, והחלטתם שבאמת חשוב שאת האתר יראו כמה שיותר אנשים. אחוזי החיפוש הגבוהים מאד במנוע החיפוש Google מצביעים רק על אפשרות אחת- חייבים להופיע במקומות הראשונים בתוצאות החיפוש. יש לא מעט חברות המתמחות בקידום אתרים באינטרנט, אבל מה צריך לדעת על התחום? למה לצפות, ולמה לא לצפות? להלן סקירה של שאלות שוודאי מצאתם (או שתמצאו את עצמכם) שואלים לפני שאתם נכנסים לזה.
אז כמה זמן לוקח להגיע למקום גבוה בתוצאות חיפוש בגוגל?
רבים העושים צעדים ראשונים עם אתר חדש חושבים כי ניתן להשיג דירוג גבוה בתוצאות החיפוש בתוך מספר ימים. למרבה הצער, אין זה אפשרי. התחרות באינטרנט היא גבוהה מאד, וישנם מספר גורמים המשפיעים על משך הזמן שלוקח לגוגל לרשום אתרים חדשים:

מה גילו של אתר האינטרנט שלכם?

אם האתר שלכם חדש לגמרי, תיאלצו לחכות. תוכלו לרשום את האתר בגוגל, אבל מנוע החיפוש ירשום בעצמו את האתר רק אם ישנם אתרים אחרים המקשרים אליו. בנוסף, חלה עליכם חובת ההוכחה שהאתר שלכם אינו אתר ספאם. לגוגל יש מספר פילטרים המסננים אתרים חדשים, ואתם צריכים לזכות באמונו של מנוע החיפוש בטרם תזכו בדירוגים גבוהים. אתר חדש יכול לקבל דירוג גבוה עבור מילות מפתח לא תחרותיות אולם זה ייקח כחצי שנה לזכות באמון מינימלי הנדרש בדרך לדירוג גבוה.

כמה מותאם היה האתר שלכם למנוע החיפוש לפני רישומו?

אם האתר ותיק ומבוסס, שחסם לרובוטים של גוגל גישה אליו בגלל קובץ robots.txt שבור או בגלל מערך ניווט גרוע בתוך האתר, אז הדרך חזרה לרישומים של Google קלה. ברגע שמנטרלים את הגורמים המונעים גישה מהרובוטים של גוגל לאתר שלכם, הרישום יהיה יחסית מהיר. זה לא יקרה כמובן אם האתר עודנו צעיר.

כמה קישורים מפנים לאתר שלכם?

אם אתרכם הינו ותיק אך יש מעט מאד קישורים מפנים אליו, זה ייקח יותר זמן לזכות בדירוג אצל גוגל. אם ישנם הרבה קישורים נכנסים לאתר שלכם, מנוע החיפוש ימצא וירשום את העמודים המותאמים אליו הרבה יותר מהר. ככל שהקישורים המפנים אליכם איכותיים יותר, כך יופיעו מהר יותר העמודים המותאמים אשר באתרכם, בתוצאות החיפוש. בכדי לעבות את מערך הקישורים הנכנסים לאתרכם, ניתן למצוא היום היצע רחב ומגוון של בלוגים ואתרים להעלאת מאמרים, מתוכם ניתן להפנות קישורים ממילות מפתח רלבנטיות. השתמשו בהם.

באילו מילות מפתח החלטתם להתמקד?

זה גורם חשוב מאד! ככל שמילות המפתח שלכם תחרותיות יותר, תיאלצו לחכות זמן רב יותר בכדי לזכות בדירוג גבוה יותר, כמו גם תזדקקו ליותר קישורים נכנסים וליותר עמודים מותאמים. תתחילו עם מילות מפתח המורכבות ממספר מילים ורלבנטיות לנושאי האתר, וכאשר האתר שלכם יכיל גם תוכן טוב יותר ומספר רב יותר של קישורים נכנסים, המשיכו עם מילות מפתח קצרות יותר (שהן כמעט תמיד גם תחרותיות יותר).

מיהם המתחרים שלכם?

אם האתרים המדורגים בעשירייה הראשונה (דף 1) למילות המפתח שלכם מקבלים אלפי או עשרות אלפי קישורים נכנסים, אז לאתר שיש לו 10 קישורים נכנסים ו- 20 עמודים אין כמעט סיכוי להתברג בינם. שתי אפשרויות עומדות בפניכם: להמתין זמן רב עד שיצטברו מספיק קישורים נכנסים לאתרכם וייבנו בו מספיק עמודים בכדי להעמיד אתכם בעשרת האתרים המובילים, או להעביר את עיקר המאמצים שלכם למילות מפתח רלבנטיות אחרות.

כמה ימים, שבועות או חודשים זה ייקח בדיוק?

בהנחה שלאתר שלכם מספר יפה של קישורים נכנסים, ועמודים המותאמים היטב למה שגוגל מחפש, תוכלו לקבל דירוגים גבוהים כבר תוך מספר חודשים, גם אם האתר חדש לגמרי, ובחרתם מילות מפתח מסוימות המורכבות מכמה מילים. אתרים ותיקים ומבוססים יזדקקו בדרך כלל לכמה שבועות עבור מילות מפתח בנות כמה מילים.
אם אתם מקדמים מילות מפתח ממוקדות, המורכבות משתי מילים ומעלה, אז האתר החדש שלכם יאלץ לחכות חצי שנה עד שנה בשביל דירוגים גבוהים. אתר ותיק עשוי להסתפק בשלושה חודשים בלבד עבור אותן תוצאות. מילות מפתח מאד תחרותיות, בנות מילה אחת, מצריכות אלפי קישורים נכנסים. אתר חדש יחכה אפילו מספר שנים לדירוג גבוה עבור מילות מפתח כאלה. גם אתרים ותיקים לעתים ימתינו למעלה משנה לקבלת דירוג יפה עבור מילים תחרותיות.
דירוג גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל מצריך סבלנות. צריך להתאים את עמודי האתר למה שגוגל מחפש, וצריך לעבוד בשביל להגדיל את מספר הקישורים הנכנסים. הקישורים המפנים אליכם הם גורם עליון בחשיבותו. אם יש הרבה קישורים איכותיים מפנים אליכם, אבל טרם התאמתם את העמודים, תגיעו לדירוגים טובים מהר יותר מתסריט בו התאמתם את עמודי האתר לגוגל, אבל לא דאגתם לקישורים. בכל אופן, בלי שני מרכיבים אלו לא תהיו בשום דרך אחת מהתוצאות הראשונות בתוצאות החיפוש.