עקרונות בסיסיים לקידום אתר


התחרות להגיע למקומות גבוהים בתוצאות רשימת החיפוש באינטרנט כיום גבוהה מתמיד. לפיכך, רק אסטרטגיה שתוכננה מראש תוביל להשגת המטרה. חברות גדולות וגופים פרטיים שוכרים בשנים האחרונות חברות המתמחות בקידום אתרים במטרה שיקדמו את העסק שלהם בתוצאות החיפוש ברשת כאשר בראש סדר העדיפויות נמצא מנוע החיפוש גוגל.  דבר ראשון, בטרם מתחילים לקדם את האתר בגוגל כדאי להבין איך הוא עובד; לגוגל יש מנגנון המכונה 'ספיידר' אשר סורק את כל האתרים ברשת ומוסיף אותם אל תוצאות החיפוש או בשפה המקצועית מאנדקס אותם, כלומר, מאכסן מידע במסד הנתונים המהווה את אותו האינדקס של מנוע החיפוש. כאשר גולש מחפש מונח מסוים הוא למעשה שולח שאילתא למסד הנתונים ומקבל חזרה רשימה של אתרים רלוונטיים.

קידום אתרים נכון ומקצועי חייב לעבור מספר שלבים חיוניים, ביניהם; מחקר מילות חיפוש ובחינת צרכי האתר, אופטימיזציה לתוכן ולמבנה האתר, כתיבת תוכן מקורי שיווקי שיעניין את הגולש וכתיבת מאמרים על בסיס קבוע בתחום אותו רוצים לקדם.

שלושה כללים בסיסיים לקידום אתר:

1. קישורים נכנסים לאתר

 ככל שקיימים יותר קישורים הפונים לאתר כלשהו, דרך מילות קישור התואמות מילות חיפוש פופולאריות, כך מזהה מנוע החיפוש את האתר כאיכותי ומדרג אותו בהתאם. ניתן להשיג קישורים נכנסים במספר דרכים; החלפת קישורים עם אתרים בעלי תחום תוכן זהה ולהציע להם קישור. רישום האתר באינדקסים הקיימים ברשת כאשר רובם מאפשרים הרשמה בחינם. כתיבת מאמרים מקצועיים חיונית גם כן לשם קידום האתר בכך שאתרים בהם מפרסמים מאמרים מאפשרים לשים קישורים בקרדיט הכותב ובתוכן עצמו. קישורים נוספים ניתן להכניס דרך החתימה בבלוג חברתי ובפורומים. בנוסף חשוב לדאוג לקישורים במבנה הפנימי של האתר – מספר וחשיבות הקישורים הפנימיים באתר שמצביעים לעמוד

2. אופטימיזציה

– יצירת דגשים נכונים בתוך התוכן עצמו ובטקסט ה-HTML. לדוגמה: בכל דף HTML ניתן להכניס תגיות שגוגל סורק. תגיות אלה נקראות תגיות META –TITLE, DESCRIPTION  KEYWORDS . כמו כן יש להוסיף את המונחים אותם אתם מעוניינים לקדם גם ב- Heading  של הדף ובתגי שמות לתמונות – Image alt tags. יש לדאוג כי הביטויים אותם אתם מעוניינים לקדם רשומים גם בתגיות אלה כמו גם בגוף התוכן עצמו באתר. כמו כן עורכת האופטימיזציה מחקר מילות מפתח שנעשה גם לפני בחירת הדומיין (במידה והאתר עדיין לא באוויר ). המחקר צריך לבדוק את כל מילות המפתח שיתאימו לתחום בו פועלים והכנסתן לתוכן במקומות הנכונים.

3. גוגל אוהב בתוכן

גוגל סורק מילים – תוכן. ככל שיש יותר תוכן איכותי ורלוונטי באתר כך יקודם האתר ברשימת תוצאות החיפוש. לשם כך יש לדאוג לפתיחת בלוג מקצועי המקושר לאתר. בלוג שמתעדכן באופן תדיר, וכאמור כתיבת מאמרים מקצועיים ופתיחת פורומים ובלוגים מקצועיים.  בעיני מנוע החיפוש הרלוונטיות של דף אינטרנט גוברת כאשר המונחים שבהם משתמשים הגולשים מופיעים מספר פעמים בתוך הטקסט ובצורה טבעית, מוצגים בכותרת הראשית, בתת הכותרות וכדומה.
התאמת דף אינטרנט אחד למילת מפתח אחת תהפוך את הדף לרלוונטי ביותר עבור אותה מילת המפתח
שלושת הכללים שהוזכרו הם כללי ברזל בסיסיים לקידומו של כל אתר. בכדי להשיג את המטרות יש לעשות פעולות נוספות ועקביות. בשורה התחתונה גוגל שואף לתת לגולשים את התוצאה המדויקות ביותר ולכן מעדיף להציג בתוצאות העליונות אתרים בעלי תוכן איכותי ורלוונטי לשאילתת החיפוש אותה הקליד הגולש.