קידום תכני וידאו


אופטימזציה לסרטי וידאו

מאות מיליוני גולשים ברחבי העולם צופים בסרטוני וידאו ברשת. אל הסרטונים הם מגיעים באופן ישיר או באמצעות מנועי החיפוש. אתר Youtubeנחשב כיום לפופולארי ביותר לצפייה בסרטים אך מלבד Youtube קיימים אתרי שיתוף וידאו רבים כאשר בסך הכל קיימים קרוב ל-17 מיליארד(!) סרטונים ברשת כולה. עם זאת רק כאשר החלה גוגל להפעיל  אפשרויות חיפוש נוספות החלו  סרטוני הווידיאו להופיע בתוצאות החיפוש ובכך החל גם עידן האופטימיזציה לסרטונים. מאחר ומנוע החיפוש של גוגל עדיין אינו מסוגל (כן, יש דבר כזה) לקרוא את תוכן הווידיאו עצמו, אך בכל זאת הוא מציג את הסרטונים בתוצאות החיפוש, ניתן על ידי מספר פעולות בסיסיות לאנדקס אותם במנועי החיפוש ולעלות אותם בדירוג התוצאות.

פעולות בסיסיות לקידום סרטוני ווידיאו

מילות מפתח

בכדי לקדם את סרטוני הווידיאו שלכם במנועי החיפוש חשוב להכניס את מילות או ביטויי החיפוש לכותרת של הסרטון. בנוסף חשוב לספק תיאור מפורט של תוכן התסריט באופן ידידותי וברור עבור הגולשים, ולתייג את הסרטון בביטויים הרצויים באתרי שיתוף הווידיאו בדומה ל-TAGS  בעמודים אינטרנט רגילים.

משיכת צופים

מאחר ומספר הסרטונים ברשת עצום, חשוב מאוד לתת לסרטון כותרת מושכת וקריאטיבית במטרה למשוך כמה שיותר צופים שיקליקו דווקא על הסרטון שלכם. כמו כן חשוב לדאוג כי הסרטון יהיה ממוקד, רלוונטי ומעניין ואורכו לא יעלה על חמש דקות. בנוסף חשוב מאוד להפיץ את הסרטון באמצעות גולשים אחרים ובעיקר חברים אליהם ניתן לשלוח לינק של הסרטון בדוא"ל, בתוספת בקשה מנומסת שיפיצו אותו הלאה, או באמצעות רשתות חברתיות כדוגמת פייסבוק, טוויטר, דה מרקר קפה וכדומה. מאחר והכתובות שמעתיקים לאתרים אלה מסורבלות, ונראות לא מקצועיות, ניתן לקצר את הכתובות באמצעות אתרים כדוגמת WWW.BIY.LY .

דירוג: סרטונים המדורגים כאיכותיים ומעניינים זוכים למספר הצפיות הגבוה ביותר

קישורים

בהנחה שאתר האינטרנט שלכם עבר אופטימיזציה ומקודם במנועי החיפוש אין סיבה שלא להשתמש בו. לפיכך, יש לכוון את הגולשים לאתר שלכם ולדף בו מופיע הסרטון בכל מקום ברשת כדוגמת אתרי שיתוף ווידאו רלוונטיים המאפשרים פתיחת חשבון בחינם ובמאות אינדקסים המאפשרים לפרסם ולתת קישור. בנוסף תנו לגולשים אופציה להורדת קוד שיאפשר להם להציג את הסרטון גם באתר שלהם. כמו כן ציינו בעמוד הפרופיל בו נמצא הסרטון ובסרטון עצמו מה כתובת האתר שלכם במטרה למשוך אליו כניסות. במקביל הטמיעו את הלוגו שקיים באתר לסרטון עצמו כחלק ממיתוג כולל.

בשורה התחתונה, כמו אתר האינטרנט שלכם, גם את הסרטונים שלכם ניתן לקדם בתוצאות החיפוש. עם זאת, גם אם תעקבו ותבצעו את הפעולות שהוזכרו, תהיה האופטימיזציה לסרטון שווה כקליפת השום אם תוכנו איננו רלוונטי, איכותי או ממוקד עבור קהל היעד שלכם. קידום מהיר וצפייה מהנה.