שיווק באינטרנט


עולם השיווק באינטרנט מתחלק למספר ערוצים:

marketing_thumbs

אנו מאמינים כי מבין כול השיטות, קידום האתר במנועי החיפוש הינה השיטה הטובה ביותר לשיווק באינטרנט ממספר סיבות:

אינטראקציה

שיווק מחוץ למדיית האינטנרט, הנעה לפעולה מהעיתון, רדיו, טלוויזיה או כול מדיה אחרת שלא באינטרנט מאבדת את האינטראקטיביות שיש באינטרנט ומאלצת את הגולש לעבור בין מדיות. זה מסרבל את ההתנהלות, ומוריד בעשרות אחוזים את הסבירות להצלחה.

באנרים – כולם מכירים, כולם יודעים

פרסום באנרים באינטרנט דומה לשלטי חוצות אשר ניתן להניע דרכם לפעולה. לערוץ זה של פרסום באינטרנט ישנם מספר יתרונות, אולם על פי מחקרים וסקרים אחוז הלחיצות על באנרים מאוד נמוך ונע בין אחוז לשניים, אחת הסיבות לאחוז הנמוך הזה הוא שדחיפה של מסרים לגולשים גורמת להם להתעלם מהמסר, דבר הנקרא בשפה המקצועית עיוורון באנרים.

הבעייתיות שבשליחת newsletters

שיטת נוספת לשיווק באינטרנט היא שליחה של newsletters ללקוחות .שיטה זו אומנם יותר טובה מקודמותיה אבל גם היא סובלת מדחיפת מידע ללקוח שלא בטוח שתמיד רוצה.
כמות השליחות צריכה להיות ממותנת על מנת לא להציף את הלקוח. כמו כן לא בטוח שהמייל הנשלח הגיע ליעדו (אם מסיבות טכניות ואם מכתובת שגויה או לא מעודכנת), בנוסף זה גם לא פשוט להשיג את המיילים של הלקוחות ודורש עבודה לאורך זמן.בעיה נוספת היא התכנים הנשלחים, אם לא תצליחו לאתגר את הלקוחות שלכם ולשלוח להם בכול פעם מחדש מידע מעניין ואטרקטיבי הם לא יהיו מעוניינים במיילים שלכם.

תוכניות שותפים – טוב או רע?

לעתים הניתוח מצליח אולם החולה מת. הצלחה של תוכניות שותפים אינה מתכון להצלחה, וכשם שהיא יכולה להיות טובה, כך השלכותיה יכולות גם לגרום נזק- זו בהכרח נגזרת של מודל התוכנית. לא נוכל להתייחס לשיטה זו באופן כללי כי אם לבדוק כל תוכנית לגופה, ולוודא את מידת תאימותה לאתר.

פרסום במנועי חיפוש

אנו מוצאים את הפרסום במנועי החיפוש כדרך יעילה לשיווק באינטרנט. החיסרון הוא בעלויות הגבוהות: משלמים הרבה כסף על פרסום במנועי החיפוש, ולרוב גולשים ימשכו את העכבר אל שדה התוצאות האורגניות מאשר לקישורים הממומנים.

קידום אורגני במנועי חיפוש

שיטה זו הינה השיטה הטובה מבין האופציות ה שיווק באינטרנט מפני שהיא מציגה ללקוח מידע אותו חיפש, ולא דוחפת אותו. בנוסף התוצאות המוצגות ללקוח הן אורגניות ולא פרסום. יחד עם זאת, גם שיטה זו אינה חפה מבעיות:
קידום אתרים אורגני הוא תהליך הלוקח הרבה זמן ,הוא דורש מהלקוח לבצע שינויים באתר (לפעמים בקוד וכמעט תמיד בטקסטים) ולא בטוח שתמיד תגיע ליעדים שהצבת לקידום.

סביר להניח שהשיווק הנכון ביותר באינטרנט משלב את כול השיטות ביחד, בתמהיל נכון. אבל היות וכולנו חיים בעולם עם תקציבים אנחנו כנראה נצטרך לבחור את הטוב ביותר מבין האופציות בכדי לבצע קידום אתרים באינטרנט בצורה הטובה ביותר.

קריאה נוספתקריאה נוספת

מעוניינים להרחיב את הידע שלכם בנושא? ליקטנו עבורכם מאמרים נוספים באתר: