איך לגרום לגוגל להבין שהאתר שלכם לא עוסק בקרפדות?


אתם בוודאי יודעים באיזה נושא האתר שלכם ומה אתם מוכרים. לא בטוח שגוגל יודע. יכול להיות שהוא לא מקטלג אתכם בקטגוריה הנכונה. אם האתר שלכם עוסק בנעליים, יש עדיין סיכוי שגוגל יחשוב שאתרכם עוסק בצפרדעים וקרפדות. קיטלוג אתרכם ע"י גוגל בקטגוריה הלא נכונה ישפיע לרעה על הדירוג שלו בגוגל, בחיפוש מילות המפתח שייעדתם לו.

על מנת לגלות מה גוגל חושב על אתרכם, הקלידו בקופסת החיפוש של גוגל:
related:www.domain.com/ ~domain.com
החליפו את domain.com בדומיין האמיתי שלכם וודאו שאין רווח לאחר הנקודתיים. בדף התוצאות גוגל יראה לכם אתרים שהוא מזהה כקשורים לאתרכם.
אם האתרים האלה קשורים בתוכנם לאתרכם – הכל בסדר. אם הם בנושאים שונים לגמרי- יש לכם בעיה וגוגל כנראה לא יציג את אתרכם בתוצאות החיפוש הראשונות של מילות המפתח המתאימות.

מדוע גוגל שם את אתרכם בקטגוריה הלא נכונה?

נניח ואתרכם עוסק במכירת נעליים. אם האתרים שמקשרים אל אתרכם מקשרים גם לאתרים שעוסקים בצפרדעים וקרפדות, גוגל עלול לחשוב שנושא אתרכם הוא צפרדעים וקרפדות.

מכאן, חשוב שהקישורים הנוספים הנמצאים בעמוד שמקשר אל אתרכם יהיו קישורים לאתרים הדומים אל אתרך בתוכנם. דוגמא טובה לכך: אם הזנת את פרטי אתרך באינדקס כלשהוא, בקטגוריית "נעליים", אז סביר להניח שגם שאר האתרים שמוזנים שם הם בתחום הנעליים.
במקרה הזה, כשמנועי החיפוש "יסתכלו" על אותו עמוד ויבדקו את הקישורים שנמצאים לצד הקישור אליך, הם יבינו שאתרך עוסק בנעליים. מה שאומר שיהיה לאתרכם הרבה יותר קל לקבל דירוג גבוה עבור מונחי חיפוש מתחום הנעליים.

לסיכום: האתרים האחרים אליהם מקשרים האתרים איתם אתם עושים החלפות קישורים משפיעים על דירוג אתרכם בגוגל.
להלן דוגמא: אתרים 1, 2, 3 ו-4 מקשרים כולם לאתרים א', ב', ג', ו-ד'.
למרות שאתרים א', ב', ג', ו-ד' לא מקושרים ביניהם, גוגל חושב שהם קשורים בתוכנם בגלל שאותם אתרים מקשרים אל ארבעתם. הקשר ביניהם בעיני גוגל יתחזק ככל שיותר אתרים יקשרו אל אותם ארבעה אתרים.
אם אתה בעל אתר א', כדאי לך לוודא שאתרים ב', ג', ו-ד' קשורים בתוכנם לאתרכם.

מה כל זה אומר על האתר שלכם?

כשאתם מייצרים קישורים אל אתרכם, וודאו שהעמוד שמקשר אליכם מכיל גם קישורים לאתרים אחרים בתחום אתרכם. ככל שיותר עמודים באתר המקשר אליכם הם בנושא שלכם- יותר טוב. אם הקישור אל אתרכם נמצא ב"שכונה טובה" יהיה לכם קל יותר לקבל דירוג גבוה בגוגל בחיפוש מילות המפתח שלכם.