אחסון אתרים – יתרונות וחסרונות


אחסון אתרים

רשת האינטרנט שינתה כליל את התפיסה התקשורתית והעולמית של רבים. עסקים אשר היו פעילים ברמה המקומית והארצית, גילו כי הם יכולים לשווק גם לארצות אחרות ולפרוץ לכיוונים חדשים. בישראל, תרומת האינטרנט הייתה גדולה אף פי כמה: הודות להיותה קטנה, אפשר האינטרנט לעסקים קטנים ובינוניים להגיע לקצוות השונים של הארץ בנקל. כמו כן, כל שינוי כלכלי, מדיני ופוליטי יוצר בה שינוי מהותי, מצריך את בעלי העסקים להישאר מעודכנים ללא הרף בנעשה. האינטרנט הוא זה אשר השאיר עסקים רבים שדאגו להיות מעודכנים – על המפה.

האינטרנט מאפשר לעסקים רבים לפרוש כנפיים ולשפר את המוניטין והתדמית העסקית. שירותי אחסון אתרים מקצועי למעשה מהווה מקפצה אמיתית עבור עסקים רבים בישראל ובעולם כולו.

רגע.. מה זה אחסון אתרים? משמעותו של אחסון אתרים

אחסון אתרים מעניק מקום לאתרי אינטרנט לאחסן מידע. למעשה, האחסון הוא כמו בית לחומרה כאשר כל חבילה כוללת שטח אחסון ייחודי ומאפשרת שימוש באינטרנט בזמינות מקסימלית ותוך קבלת תמיכה אנושית מהחברה המעניקה את שירותי אחסון האתרים. חשוב להתאים את חבילת האחסון לצרכים הייעודיים של בית העסק.

החידוש הגדול והיתרון המשמעותי של שירותי אחסון האתרים הוא החופש להתעסק בעיקר ולא בתפל. אם עד לפני שנים מספר הקצה כל ארגון שטח פנימי עצום לאחסון המידע ולתחזוקתו השוטפת, לשליפת מידע ולארגונו, הרי שכיום חברת שירותי אחסון אתרים מבצעת את כל הפעולות הללו עבור החברה. שירותי האחסון מוענקים לחברה באופן המותאם אישי לצרכים הייחודיים שלה, דבר החוסך הוצאות ענק על רכישת חומרה ורישיון, על תחזוקה ותיקונים שוטפים, הפסדים הנגרמים בשל תקלות במערכת, ועוד.

שירותי אחסון אתרים בישראל או בחו"ל

החופש לאחסן את המידע על גבי שרתים מרוחקים פתח חלון של אפשרויות עבור בעלי עסקים רבים. שירותי אחסון אתרים אינם מוגבלים למיקום הקרוב אל העסק ואפילו יכולים להיות מעבר לים. הבחירה בין חברות אחסון אתרים הממוקמות בארץ לבין החברות הממוקמות בחו"ל תלויה במספר גורמים: מחירי השירות, איכות הגלישה ואיכות השירות הניתן על ידי צוות התמיכה המקצועי. כל אחד מהגורמים הינו בעל חשיבות מרבית.

עלויות

עלויות של חברות אחסון אתרים הינן גורם משתנה. ישנן חברות המעניקות שירותי אחסון אתרים ברחבי העולם כולו, כאשר חברות מסוימות מציעות מחירים אטרקטיביים יותר מאשר אלו המוצעים על ידי חברות בישראל. יחד עם זאת, על מחיר השירות מעיבה לעיתים איכות הגלישה.

איכות הגלישה

איכות הגלישה תלויה רבות באיכותו של השרת עליו מאוחסן אתר האינטרנט. מהירות הגלישה הינה בין הפרמטרים המרכזיים ביותר אשר ישפיעו על חווית ההנאה של הלקוחות בהגיעם לאתר האינטרנט. יחד עם זאת, מהירות גלישה באתרי אינטרנט המאוחסנים על גבי שרתים מרוחקים יכולה להית איטית יותר פעמים רבות. חשוב לבדוק נתון זה ולקחת אותו בחשבון כאשר מקבלים את ההחלטה הסופית על החברה המעניקה שירותי אחסון אתרים.

שירות הלקוחות

שירות הלקוחות של חברת אחסון האתרים הינו בין הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על איכות התחזוקה של האתר. שירות הלקוחות הישראלי השתפר באופן משמעותי בשנים האחרונות,  דבר המגביר את כדאיות שירותי אחסון האתרים הישראלי.

הבחירה החכמה

כדי ליהנות משירותי אחסון אתרים מקצועיים ומתקדמים ישנה חשיבות בלתי מבוטלת לכל אחד מהפרמטרים שהוזכרו. חשוב לערוך השוואה בין נותני השירות השונים ולקבל החלטה בהסתמך על פרמטרים אלו.