הבטיחו לכם מקום ראשון בגוגל תוך שלושה חודשים?


מקום ראשון בגוגל תוך 3 חודשים

למה האתר שלכם לא יכול להגיע לדף הראשון בגוגל תוך 90 יום (אפילו אם הבטיחו לכם שכן)…

אתר האינטרנט המושקע שבבעלותכם אינו מספק את התוצאות להן ציפיתם, ואין לכם מושג מה הבעיה. החלטתם להיעזר בחברת קידום אתרים מקצועית, ובין השאר נתקלתם בכזו שמגישה לכם הצעה מפתה במיוחד – להקפיץ את האתר שלכם במעלה תוצאות החיפוש בתוך תקופה קצרה להפליא. למרבה הצער, המציאות היא שקידום אתרים אורגני הוא תהליך ממושך שאינו כולל קיצורי דרך, והבטחות שנשמעות טובות מדי מכדי להיות אמיתיות הן לרוב באמת כאלה. המשיכו לקרוא כדי להבין בעצמכם כיצד בנוי תהליך קידום האתר שלכם, ומדוע חיוני לשכור בעל מקצוע רציני ואמין כדי לבצעו על הצד הטוב ביותר.

1. מכירים היטב את המתחרים

ברוב המקרים, לפחות חלק מהמתחרים שלכם נמצאים ברשת מזה שנים. היה להם זמן לפתח את האתרים שלהם, לבנות את מערך הקישורים אליהם ולפלס את דרכם לראש תוצאות החיפוש – לאט אבל בטוח. בתחילת דרכו של האתר שלכם, יש צורך בתחקיר מתחרים בעל מספר שלבים, במהלכו יאותרו מילות המפתח הרלוונטיות לכם, יזוהו המתחרים שלכם ברשת, ופעילותם והביצועים שלהם במדדים שונים ייבדקו וינותחו. רק אז ניתן יהיה להשתמש במידע שנאסף על מנת ליצור אסטרטגיה שתאפשר לאתרכם להשתוות לביצועי המתחרים הללו ולעקוף אותם.

2. משדרגים את תוכן האתר

משימה נוספת שדורשת השקעה ממושכת היא יצירת מסה של תוכן איכותי לאתר. סביר להניח ששמעתם לא פעם את האמרה "התוכן הוא המלך", ואכן – מנועי החיפוש מתגמלים אתרים המספקים לגולשים שלהם תוכן איכותי, רלוונטי ומעניין. יצירה ואיתור של תוכן כזה היא תהליך מורכב, הדורש תחקיר, כתיבה ועריכה של התוכן, ולעתים גם יצירה של תכנים ויזואליים מקוריים כמו תמונות, אינפוגרפיקה ו-וידאו.

3. בונים לינקים איכותיים

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על דירוגו של אתר במנועי החיפוש הוא מערך הקישורים שלו, ובעיקר אותם קישורים המובילים אל האתר מאתרים חיצוניים בעלי סמכות. המשימה של בניית מערך קישורים מסועף מספיק כדי להרשים את מנועי החיפוש דורשת השקעה ניכרת של זמן ומאמץ, וכוללת בין השאר כתיבה של תכנים איכותיים והפצתם דרך פלטפורמות שונות, פניה לאתרים בעלי סמכות, יצירת קשרים ברשתות החברתיות ועוד.

4. מרוויחים את אמונם של מנועי החיפוש

אחת הנקודות שחשוב ביותר להבין לגבי קידום אתר בתוצאות החיפוש הוא שגוגל עצמה אינה ממהרת לתת אמון באתרים חדשים. לוקח זמן "לשכנע" את מנוע החיפוש שהאתר אכן עומד בסטנדרטי האיכות שקבע, וכי הוא אינו פועל בשיטות Black Hat על מנת להתקדם. יתרה מזאת, האלגוריתם של גוגל נוטה לחשוד באתרים שצוברים פופולריות גדולה בין לילה, ואם מתגלה שהזינוק נעשה בדרכים לא כשרות אותו אתר עלול למצוא עצמו מוגלה מעמודי תוצאות החיפוש הראשונים למשך תקופה ממושכת ביותר.

כאשר חברה כזו או אחרת מבטיחה לכם זינוק מטאורי בדירוג האתר שלכם בתוך זמן קצר, אפשר להניח בוודאות מלאה ששיטות הפעולה שלה נועדו לעקוף את האלגוריתם של גוגל בדרכים שונות, והעונש על כך לא יאחר לבוא. ההשקעה בעבודת קידום אורגני איכותי בהחלט משתלמת בסופו של דבר, ולא רק שתראו תוצאות – אלא שאותן תוצאות גם יהיו ארוכות טווח ונטולות סיכונים מיותרים.