חמשת הטרנדים שיובילו את הפרסום הדיגיטלי ב-2015


חמשת הטרנדים שיובילו את הפרסום הדיגיטלי ב-2015

האינטרנט שינה לחלוטין את הדרך בה מידע משותף והשפיע רבות על הצורה בה אנו משווקים. בשנים האחרונות חל שינוי לכיוון שיטות שיווק תוכן שונות, ומספר שיטות שיווק אשר התרגלנו אליהן הפכו למיותרות. יותר ויותר עסקים מגיעים להצלחות בזכות שיווק תוכן מקורי מאשר שימוש בהטמעת פרסומות בתכנים חיצוניים. זאת בזכות היתרונות הנוספים שטקטיקות אלה מציעות, כמו למשל, צמיחה מיתוגית וקהלית.

אם כן, מהן המגמות בתחום השיווק הדיגיטלי אשר הולכות לשלוט בשנת 2015? הנה חמש שאנחנו חושבים שיתנו את הטון במהלך השנה הקרובה:

1. שיווק במדיה החברתיות ידרוש יותר גיוון

נדמה שאתרי מדיה חברתית חדשים מופיעים כפטריות אחרי הגשם והפכו לפופולריים ביותר. אתרים אלה מספקים לעסקים שפע של הזדמנויות חדשות המאפשרות להם לפתח תוכן אטרקטיבי בצורות שונות של מדיה, ולבנות קהל רב יותר בכמה שיותר ערוצי תקשורת מבעבר. מתוך כך, נוצר מצב שבו עסקים רבים מתרחבים ומתנסים ברשתות שונות, במטרה להגיע לכמה שיותר צרכנים. נדמה שהגיוון הזה הוכיח את עצמו כפורה לחברות ולעסקים רבים, בגלל שלרוב זוהי הדרך לבנות הון לחברה ע"י כך שלצרכנים קל יותר לזהות מותג מסוים.

2. תוכן ידידותי במובייל יהיה הכרחי

בגלל התפוצה הגדולה (והשוק שגדל במהירות) של שימוש בסמארטפונים וטאבלטים, חברות חייבות ליצור תוכן שזמין למשתמשי המובייל. לפי פורבס  "87% מהמכירות של מכשירים חכמים עד 2017 יהיו ברובן טאבלטים וסמארטפונים." בין אם זה יצירת גרסה שונה למובייל של אתר או ניצול שימוש בעיצוב ריספונסיבי לאתרים, חשוב מאד לספק חוויה חיובית ביותר למשתמשים במובייל. אם לא, קל מאד לאבד לקוחות למתחרים אשר מתאימים את עצמם לטרנד הזה. ככל שהטרנד הזה, של מעבר ממחשבי פי.סי ולאפטופים למכשירים ניידים ממשיך, עסקים אשר לא יאמצו את הטרנד הזה, יפסידו מכך.

3. קמפיינים מקצועיים של RETARGETING יגדילו את האפקטיביות

שיטה זו עובדת באמצעות ניצול cookies מהאתרים אשר המשתמש ביקר בהם לצורך "מעקב" והצפת פרסומים נוספים עבורו. זה די ברור מדוע שיטה זו כל כך אפקטיבית. ברגע שרק 2% מהתנועה באתר שלך הופכת להמרה בביקור הראשון, קמפיין RETARGTING עובד על מנת להגביר את אחוז ההמרה הכללי ע"י "תזכורת" לצרכנים על השירות או המוצר שהם צפו בו. דבר זה שומר על המותג והמוצר בזיכרון של הצרכן ותורם לזכירות ולנראות שלו. מחקרים פסיכולוגיים הראו שחשיפה לשמות מותגים ולוגואים יוצרת שייכות, בונה אמון ומעלה את הסיכויים בקרב הצרכנים לבצע רכישה. גם אם אין עסקה מיידית, דבר זה יכול להשתלם בטווח הרחוק. בזכות ההצלחה של משווקים רבים עם קמפיינים מקצועיים של RETARGETING, ניכר ששיטה זו תהפוך לפופולארית ב- 2015.

4. קידום אורגני וסממנים חברתיים יהפכו למשולבים עוד יותר

למרות שסממנים חברתיים לא תמיד נושאים איתם את אותו משקל כמו קישורים תוכניים, קשה להתעלם מהעובדה שהם משחקים תפקיד חשוב בתוצאות של חיפוש אורגני. אחרי הכל, הם אחד מעמודי התווך של SEO. מאחר והמטרה של גוגל ומנועי חיפוש אחרים היא לספק למשתמשים את התוכן הרלבנטי והאיכותי ביותר, יש היגיון רב שהם ישכללו פנימה את מספר השיתופים החברתיים שמקבל פוסט בבלוג או מאמר או עמוד מוצר. ככל שיותר אנשים משתפים חלק מתוך תוכן, הגיוני יותר שזהו תוכן איכותי ולכן מיקומו אמור לעלות גבוהה יותר בתוצאות החיפוש במנועים השונים. אין זאת מקריות שתוצאות החיפוש הראשונות נוטות להיות בעלות שיתופים חברתיים רבים יותר, לעומת התוצאות התחתונות אשר להן פחות שיתופים חברתיים.

בנוסף, שיתופים חברתיים יכולים לשמש כחותמת אישור (לדוגמא: סממן של אמון) למבקרים המגיעים לעמוד. אם הם מבחינים כי ישנם מאות אלפי שיתופים לתוכן זה, ככל הנראה זהו תוכן בעל משמעות. זוהי סיבה עיקרית מדוע עסקים רבים כל כך מתקינים תוספים המאפשרים שיתוף חברתי ומעודדים את הצרכנים לשתף כמה שיותר.

5. תוכן שיווקי יהיה גדול יותר מאי פעם

אחת הדרכים העיקריות שחברות מבססות את סמכותן ואמינותן אצל צרכנים, היא באמצעות יצירת תוכן שימושי וחשוב דרך מגוון ערוצים באופן קבוע. לרוב דבר זה משולב במידע תעשייתי רלבנטי המספק תובנות או ערכים מוספים כלשהם לקהל. מהלך זה מאפשר לחברה לבנות בעקביות יחסי קרבה עם הקהל וליצור עוקבים נאמנים. ע"פ המכון לתוכן שיווקי, אסטרטגיות השיווק התוכני המובילות ב- B2B הן: מדיה חברתית, מאמרים באתרים של חברות, ניוזלטרים דיגיטליים, ניתוח תוצאות מהלכים, וידאו ומאמרים באתרים נוספים. באמצעות שימוש באחד או יותר מאפיקים הללו עסקים מצליחים לייצר לעצמם מוניטין חיובי בתחומם . מגמה זו מדגישה כי ככל הנראה, שיווק להמונים באמצעות טכנולוגיות כגון פרסומות טלוויזיה או רדיו הופכים לפחות אפקטיביים וכי במקום זאת, עדיף להתרכז בשיווק תוכני, ע"י יצירת תוכן איכותי ומשמעותי המעוצב לאותו קהל ספציפי.

אם כן, אילו הן חמשת המגמות הבולטות בשיווק ב 2015, אנחנו ממליצים בחום לבחון את אסטרטגיית השיווק של העסק שלכם ולהיערך בהתאם. וכמו תמיד, אנחנו כאן לכל שאלה.