גוגל בוחנת תוסף חדש לשליחת SMS דרך ההודעות הממומנות


text_massageing_exp

על פי דיווח של בלוג השיווק הדיגיטלי גוגל בוחנת בימים אלו תוסף חדש למודעות הממומנות שלה – כפתור שליחת הודעת טקסט.

נראה כי התוסף יהיה דומה לזה ששחררה ענקית החיפוש בתחילת השנה שעברה, כפתור השיחה, רק שזה החדש יאפשר למשתמש הצופה במודעה לשלוח הודעת סמס ישירות למפרסם במקום להתקשר אליו.

כך זה נראה בניסוי:

 

google_text_massageing_exp-min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ב-Search Engine Land מספרים כי לחיצה על אייקון ההודעה מובילה לפתיחה של אפליקציית שליחת ההודעות המוגדרת כברירת מחדל במכשיר המשתמש, ושם כבר ממתינה הודעת טקסט אוטומטית בנוסח "אני מעוניין לדעת עוד על _______ (שם החברה)". מספר הטלפון של המפרסם מוזן גם הוא באופן אוטומטי.

מסקנות מכפתור השיחה

כפתור השיחה, שכבר מוכר לנו היטב, מהווה חלק מקמפיין מסוג "שיחה-בלבד" (call-only campaign), שמאפשר למפרסמים ליצור קמפיין אדוורדס שממוקד במשתמשי מובייל, ונועד להביא אותם ליצור קשר עם העסק באמצעות שיחת טלפון, במקום פשוט להיכנס לאתר כמו במודעות הרגילות.

בקמפיין שיחה-בלבד, המודעות מוצגות אך ורק בפני משתמשי מכשירים המסוגלים לבצע שיחות טלפון (ולא טאבלטים למשל), וכך יכולים המפרסמים לנסח טקסטים המוכוונים באופן ממוקד כדי למשוך משתמשים להתקשר – קריאות לפעולה נוסח "התקשר כדי לקבוע פגישה" וכד'. אסטרטגיית הבידינג יכולה גם היא להיות מותאמת ספציפית לקמפיין מסוג זה.

ניתן להניח ברמה גבוהה של סבירות כי קמפיין הודעות הטקסט, לכשיגיע, יהיה דומה למדי במבנה שלו לקמפיין השיחות, וכך ירחיב את האפשרויות העומדות בפני מפרסמים המבקשים להגיע לקהל העצום של משתמשי המובייל וליצור עמם קשר ישיר ומיידי, מעבר לכניסה לאתר.

תמונת מסך נוספת מהניסוי חושפת את האפשרות להודעה שמשלבת בין כפתור ההתקשרות לבין כפתור שליחת ההודעה:

google_text_massageing_exp2-min

 

 

 

 

 

 

 

 

גוגל עצמם שומרים על מעטה של סודיות, ומסרבים בינתיים להגיב באופן חד משמעי למידע על התוסף החדש. הם מצהירים רק כי הם "ממשיכים כל העת לנסות דרכים חדשות ליצירת חיבור בין המפרסמים שלנו ללקוחות", וכי אין להם כרגע פרטים נוספים בנושא. נאלץ, אפוא, להמתין ולראות – נקווה שלא לעוד זמן רב.