נפרדים מ- Google Adwords – הכירו את הילד החדש בשכונה Google Ads


google ads

התחרות הצמודה בין ענקית הפרסום "גוגל" לבין פייסבוק, שהחלה כרשת חברתית תמימה ונגסה פלח משמעותי מעוגת הפרסום ברשת, הובילה לשיפורים משמעותיים בשתי הפלטפורמות. בעוד רבים מדווחים שהמחיר לליד עלה עבור המפרסמים בפייסבוק עם השינויים האחרונים שבוצעו – גוגל מחזיקה לחיקה מפרסמים רבים באמצעות מתיחת פנים ופיצ'רים חדשים לשירות המודעות. מה מחכה לנו בשירות החדש?

שינוי המיתוג – כבר לא נצמדים למילים

השינוי האבולוציוני של פייסבוק החל מבחוץ, כאשר גוגל נפרדה מהשירות שבאופן לא מודע קישר אותה עם מודעות מילוליות בלבד – "Adwords" התחיל כהמלצה מילולית על אתר (בתשלום לפי קליק כמובן) בראש עמוד התוצאות או כמודעת פרסום מילולית באתרים חיצוניים ששילבו את הכלים של גוגל והציגו את מודעות המילים. עם השנים למודעות המילוליות התווספו גם באנרים סטטיסטיים ודינמיים ומודעות וידיאו. את ייצוג השינוי הזה מפגינה היום גוגל באמצעות שינוי השם (והלוגו). אך זהו לא השינוי היחיד המצפה לנו בממשק הפרסום…

הקמפיינים החכמים של גוגל – Smart Campaign

אחד הפיצ'רים המדליקים יותר ב- Google Ads משלב את הבינה המלאכותית שגוגל מתאמצת כל כך לשלב במנועי החיפוש ומגיעים כעת גם לתחום הפרסום. המודעות החדשות של גוגל עוברות אופטימיזציה ומכונות "מודעות חכמות" הן מבחינת מילות המפתח אליהן הן מקשרות והן מבחינת הבנת קונטקסט החיפוש.

איך עובדות המודעות החכמות?

נדגים זאת בקצרה (במנוע החיפוש בארה"ב כבר ניתן לראות את השינוי) – כאשר גולש מחפש "גלידה בצפון קרוליינה" הוא יגיע לחנות גלידה שכונתית לידו, אך אם הוא עומד לפני אירוע ומעוניין דווקא להזמין ספק מתוקים נייד הוא יתכוון "אוטוגלידה בצפון קרולינה" התוצאות ישתנו לחלוטין. מהצד של המפרסמים – הן חנויות הגלידה והן הרכבים המגיעים לאירועים יכולים להשתמש בביטוי החיפוש "גלידה בצפון קרוליינה" והממשק החכם ידע להציג בפני כל גולש את התוצאות הנכונות בהתאם לחיפושים קודמים שבצע, או אפילו סוגי החברות אליהן התקשר דרך המודעות.

אספקט נוסף של המודעות החכמות הוא הצעת תמונות מתאימות מתוך מאגר תמונות קיים, וכן הוספת של ביטויי מפתח למודעה עצמה הנמשכים ישירות מהתוכן של האתר המפרסם. Google Ads מבצעת את האופטימיזציות בזמן אמת ולפעמים גם יוצרת מספר מודעות שונות (בדיקות A/B) לאחר שקיבלה אישור מהמפרסם – על מנת למצוא את הגרסה הממירה ביותר למודעה.

מיקוד משתמשים באמצעות Smart Campaigns

גוגל מתחילה לזהות באופן אוטומטי מתי לקוח מחפש מידע על מוצר ובאיזה שלב הוא מוכן לרכוש. למשל, כאשר גולש מחפש מיטה זוגית ובודק את המאפיינים השונים של כל מזרן הוא יגיע לעמודי מידע רלוונטי אך כאשר הוא מחפש אפשרויות קנייה ומוכן להזמין ברשת או להגיע לחנות המזרנים – יופיעו לפניו מודעות Google Ads רלוונטיות הכוללות את פרטי ההתקשרות של בית העסק, כפתורי חיוג ומידע המכוון אותו גם לנסוע לחנות. כאן בא לידי ביטוי שדרוג נוסף בממשק המודעות של גוגל – Affiliate Location.

מכוונים את הלקוח לסניף ספציפי ברשת

אתם רוצים לצאת לאכול סושי ולרשת המסעדות היפניות האיכותית? המודעה המכוונת אתכם לסניף ספציפי ברשת תופיע לפניכם כאשר תצפו בקליפ או במדריך מקוון כלשהו בשירות הוידיאו של גוגל. הממשק החכם, שעד היום היה מוגבל רק לחיפוש ספציפי או לקמפיין המוגדר כ- Display נפתח כרגע בפני כל המפרסמים בפלטפורמת גוגל אדס. למעשה, אין זה משנה אם בצעתם בפועל את החיפוש הסושיה בחיפה או בתל אביב – היא תופיע לפניכם ברגע שאתם מוכנים לצאת לאכול.

מאות אפשרויות ליצירת המודעה בעזרת כלי המודעות החדש של גוגל

רוצים לבחון וריאציות שונות של המודעה? הכלי החדש של גוגל ליצירת מודעות מאפשר לכם לבחון מאות אפשרויות שונות באמצעות שילוב של 15 כותרות שונות עם 4 תיאורים של המוצר או השירות שלכם. כך, במקום מודעה אחת אתם יכולים לבדוק 60 מודעות שונות. בכל פעם גוגל ינסו להתאים את המודעה הנכונה בהתאם לקונטקסט החיפוש של הגולש, דפוסי הרכישה והגלישה שלו ואפילו מאפייני מקום, מין וגיל. על הדרך, בשקט בשקט, גוגל הוסיפו עוד 10 תווים נוספים לתיאור (ייפתח לכל החשבונות בהדרגה).

לסיכום, לצד קידום בגוגל בצורה אורגנית, הפרסום הממומן ברשת שינה פאזה. כאשר גוגל הבינו שהם "שותפים" עמכם בהצלחת הפרסום ואחוזי המרה גבוהים מסייעים להם לקבל נתח רחב יותר מתמהיל הפרסום שלכם – הם לא חוסכים במשאבים על מנת להפוך את המודעות לממירות יותר, הן עבור לקוחות גדולים והן עבור העסקים הקטנים המהווים כיום פלח שוק משמעותי עבורם.